Feeds:
Postime
Komente

Posts Tagged ‘Bursa e Kosovës’

Nuk di pse, por, të heqësh nga programi The Dark Knight në çastet e fundit nuk ishte hap i mirë i KTV-së. Me shumë endje jo vetëm unë por të gjitha ata që janë njoftuar se do të shfaqet The Dark Knight janë dëshpruar kur panë një film jo shumë të njohur të Dustin Hoffman. Se ndryshimi është bërë në kohë të fundit tregon edhe fakti që nuk u transmetua episodin vijues i One Tree Hill, që ndoshta do të zhvendoset të mërkurën në ora 8. Ishte e premta e fundit me filma në KTV. Nga kjo e premte do të fillojë të transmetohet Shpija 2. Në Albanian’s Got Talent ishte nata që përcaktoi gjysmëfinalistët. Ky shou është shkalla më e lartë e amatorizmit televiziv këtë sezonë. Simon Cowell do të turpërohej të shihte një krijimtari të tij në një nivel kaq të ultë. I gjithë faji qëndron tek producentët të cilët kanë bërë një punë katastrofale që nga zgjedhja e jurisë, formati i përzgjedhjes së kandidatëve etj. Më shumë për AGT do të përmend në kolumnen javore që do të botohet të martën.

E shtuna ishte dedikuar për ndeshjen futbollistike Milan – Fiorentina. Në RTK kishte koncert humanitar jo shumë interesant, në KTV ndeshja jo interesante Almeria – Barcelona (ku të ishte interesante kur shënohen 8 gola), dhe në TV21, Kënga Magjike, që besoi ka mbledhur më shumë nga audienca kosovare. Kënga Magjike u transmetua edhe në Klan, ndërsa Top Channel transmetoi filmin The Hooneymoons, që është një film i mirë, por nuk munda ta shihja.

E diela ishte fantastike. RTK kishte Familjen Moderne, e cila falë dajës Skënder po arrinë të jetë qesharake. Ajo çfarë po vazhdon është përmendja e fjalëve banale në TV. Të përmendësh b***** në TV nuk është qesharake. Do të kontrolloj në KPM nëse është e lejuar të përmendet kjo fjalë në TV, sepse sipas mendimit tim nuk është e përshtatshme që fëmijët të dëgjojnë kësi lloj fjali, aq më pak në TV publik. Sidoqoftë në kanalet tjera nuk kishte shumë çka interesante. Futboll në KTV, dhe serial e këngë popullore në RTV21. Në Top Channel ishte Portokalli, por si gjithnjë unë vendosa për një Apartament 2XL të “të çmendur” në Vizion Plus. Apartamenti 2XL për mendimin tim është gjëja më e mirë në kanalet shqiptare për momentin. Klan TV kishte Këngët e Shekullit që ishte në një termin më ndryshe nga zakonisht, dhe sigurisht ka marr pak audiencë nga 2XL dhe Portokalli.

Sonte në TV vijnë emisionet e zakonshme të së hënës. Në RTK kemi Kafeneja Jonë, Milionerin dhe Subvencionin. Në KTV transmetohet Bursa e Kosovës, dhe Asist, ndërsa në TV21, Kabare. Në kanalet shqiptare kryesisht ka emisione politiko-shoqërore si Shqip, EuroKlan, dhe Zonë e ndaluar.

Nga kanalet satelitore dhe kabllovike, në EuroSport në ora 7:45 mund të ndiqni Burrat më të forta (World’s Strongest Men) dhe më pas në ora 9, mundje amerikane Pro Wrestling. Në History Channel mund të ndiqni dokumentarin fantastik Jeta pas njerëzve (Life After People). Ndërsa në VH1, në ora 8 mund të ndiqni 20 këngët më të mira të Robbie Williams.

TV Kolumna Ditore përgatitet nga Luan Morina

E hënë – 22 nëntor 2010

RTK

08:20 Kafeneja Jonë

09:00 Kush do të bëhet milioner

10:00 Subvencion

11:00 Blic

11:15 Pa Skenar

KTV

08:00 Bursa e Kosovës

09:00 Joshje Magjike

10:00 Asist

RTV21

08:00 Kabare – Variete Prishtina

——————–

TV Klan

08:00 Kutia

09:00 EuroKlan

Top Channel

08:15 Fiks Fare

09:00 Shqip

Vizion Plus

07:40 Një grua e hekurt – telenovelë

08:50 Bypass Show

10:00 Zonë e ndaluar

Alsat

08:00 Lajmet

09:00 Kontrast

Reklama

Read Full Post »

RTK, në ora 20:25, transmeton episodin e ri të “Kafeneja e jonë”, në ora 21:00, kuizi Milioneri, ndërsa në ora 22:00, këtë javë transmetohet emisioni për ekonomi, Subvencion.

RTV21, transmeton Kabare sonte në ora 20:00. Më pas në ora 22:45, shfaqet episodi i ri i serialit Eliza, ndërsa më pas në program është emisioni argëtues “Just for Laughs”.

Kohavision në ora 20:00, transmeton programin për ekonomi, Bursa e Kosovës. Episodi i 20 i serialit Lugina e ujqve, shfaqet në ora 21:00. Më pas në program janë dy emisione sportive, Asist në ora 22:00, dhe koha e golave në ora 22:40.

Në Alsat në ora 21:00, mund të ndiqni emisionin Kontrast.

Vizion Plus në ora 20:10, shfaq episodin e ri të telenovelës, “E dashur armike”. Më pas në ora 21:00, fillon emisioni Zonë e ndaluar, ndërsa në ora 22:00, ritransmetohet emisioni Bypass Show.

Klan, në ora 20:10, shfaq emisionin Kutia e fundit. Në ora 21:05, shfaqet episodi i ri i Dr.House. ndërsa në ora 22:15, fillon emisioni Opinion. Revista javore e Champions League në program është në ora 23:40.

Top Channel, pas Fiks Fare, transmeton emisionin Shqip, në ora 21:00. Pas lajmeve, në ora 23:10, transmetohet emisioni sportiv Proçesi sportiv.

Film në TV

KTV në ora 00:45, shfaq filmin “Chocolat”. Në rolet kryesore luajnë Alfred Molina, Judi Dench, Juliette Binoche, etj. Filmi është në regji të Lasse Halstrom. Filmi tregon storien e një nënë të re e cila së bashku me të bijën hapin një dyqan çokollate në një fshat të vogël francez i cili do të shqetësojë banorët lokal për arsye morale.

Në Film Aksion, në ora 23:00, shfaqet filmi “Në Bryzh (In Bruges)”. Filmi në regji të Martin McDonagh, në rolet kryesore luajnë Ralph Fiennes, Colin Farrell, e Brendan Gleeson. Filmi tregon storien për dy vrasës anglez, të cilët për tu larguar organeve shkojnë në pushime në qytetin belg, Bryzh. Filmi ka qenë i nominuar për Oskar, si skenari më i mirë i shkruar për film, ndërsa renditet i 185 në listën e filmave më të mirë të IMDB.

Sport në TV

Në EuroSport, repriza nga fluturimet me ski në Planica, shfaqen në ora 16:30. Më pas në program janë EuroGoals, në ora 18:00, ndërsa në ora 21:00, fillon Pro Wrestling, me mundësit më të njohur amerikan.

Në DSF, në ora 20:15, mund të ndiqni ndeshjen e Bundesliga II, ku takohen Fortuna e Dyzeldorfit, dhe ish-kampioni gjerman, Kaiserslautern.

SuperSport, nga ora 13:00, për pesë jep përmbledhjet javore të kampionateve kombëtare më të mira, ndërsa nga ora 17:00, transmeton emisionet në studio për katër kampionatet më të mira kombëtare.

Përgatitjet për sezonin e ri të MLB në bejzboll tashmë kanë filluar. ESPN America si gjithë sezonin, do të përfshijë edhe ndeshjet përgatitore. Sonte në ora 18:00, transmetohet ndeshja Philadelphia – NY Yankees. Në mesnatë, drejtpërdrejtë transmetohet ndeshja e ligës NHL, në hokej mbi akull, Detroit – Pittsburgh.

Dokumentar në TV

Në ciklin Megastrukturat, në Explorer Shkencë, osnte në ora 17:45, transmetohet episodi për portin më të madh në Evropë, portin e Roterdamit. Më vonë në ora 20:20, shfaqet emisioni Fabrika e Peterbilt, në kuadër të ciklit fabrikat më të mira.

Read Full Post »