Feeds:
Postime
Komente

Archive for the ‘1’ Category

Ardit Stafa është shpallur fitues i edicionit të dytë të reality shou “VIP Shpija”, transmeton Telegrafi.

Stafa ka marrë shumicën e votave të shikuesve të reality shout i cili për protagonistë kishte yjet dhe fytyrat prominente të televizionit kosovar.

Fitorja e Ardit Stafës mund të konsiderohet befasi e dorës së parë pasi favoritë ishin Qetsor Ferrunaj dhe Mc Kresha, të cilët nxisnin vazhdimisht debate në shtëpi edhe pse siç duket nuk i kanë lënë mbresa pozitive publikut kosovar.

/Shqipmedia/

Advertisements

Read Full Post »

Lagjja e re, përsëri ishte solide, dhe sigurisht do të zë një vend të mirë në Top20 programet kosovare të këtij sezoni. Ka disa të meta, për shembull të shihje Driada Matoshin, dhe atë djaloshin që luan rolin se është një moshë me Driadan ishte absurde. Nejse, në përgjithësi seriali është i mirë, solid, dhe më i suksesshëm se ato dy dramat tjera. Më pas shikova Rubikon pa kravatë për ato momente dhe në ora 21:15 natën e dytë të Eurovizion. Pati disa performanca të shkëlqyera si Sllovenia, Estonia dhe Suedia, por nuk besoj që mund të fitojnë ndonjëra. Për më shumë planifikoj të përgatis një artikull enkas për Eurovizionin nesër. Një përgëzim për KTV-në që ishte e vetmja që nuk transmetoi mbledhjen e Këshillit të Sigurimit, përderisa RTK e ka si “obligim” për të transmetuar programe informative që kanë të bëjnë me situatën tonë politike, por RTV21 e transmetoi pasi ka mungesë të programeve origjinale në prime-time, dhe do të mund të shfaqte diçka më të hajrit. KTV ma merr mendja që ka transmetuar këtë në Arta që është një suplement i shkëlqyeshëm i grupit Koha, dhe ndoshta Rubikon më mirë do të ishte sikur të shfaqej 3 herë në javë në Arta për të lënë më shumë hapësirë KTV në prime-time, por emisionet informative janë diçka që i bëjnë përshtypje dhe ngrehin shikueshmërinë kosovare.

 

RTK të shtunën në ora 12:20 do të transmetoj një historik të shkurtër të këngës së Eurovizionit, ndërsa të dielën në ora 11:00 fillon një emision i ri në RTK, Estetika, që do të jetë i dedikuar për audiencën e femrave. Në mbrëmje, e premta vjen si zakonisht tani e mërzitshme, të shtunën transmetohet nata finale e Eurovizionit, ndërsa të dielën është Familja Moderne, Drejtësia në Kosovë dhe emisioni sportiv AS që do të jetë dy-orësh në bazë të orarit të RTK-së.

KTV do të transmetoj vetëm një ndeshje nga kampionati spanjoll për shkak të xhirove të fundit kur të gjitha ndeshjet zhvillohen në të njëjtën kohë. Barcelona pret La Corunan të dielën në ora 21:00. Të shtunën KTV, shfaq filmin In Good Company, ndërsa gjatë fundjavës në ora 20:00 mund të shihni Videofest Intervista dhe SinkroCinema. Të premten në program është finalja e VIPShpija2.

RTV21 të premten sjell serialin turk, Ihlamurlar Altinda dhe emisionin për ekonomi, Standardi ynë. Të shtunën në program ka film, dhe më pas seriali Twin Peaks, ndërsa të dielën është RelaX dhe emisioni sportiv 2me1.

 

Top Channel nuk ka asnjë të dhënë në uebfaqen zyrtare, prandaj oraret e transmetimit më poshtë mund të jenë të gabuara.

Klan TV sjell Gjeniun e vogël të shtunën, të premten ka Njerëz të humbur, dhe gjatë fundjavës në program janë episodet e reja të Heroes dhe House, e të dielën në ora 21:00 si zakonisht shfaqet Histori me zhurmues.

Vizion Plus sjell Zonë e Lirë të premten, të shtunën serialet e huaja, ndërsa të dielën në program është Apartamenti 2XL.

 

Në EuroSport mund të ndiqni kampionatin botëror në ping pong, të shtunën ora 10, dhe 17:30, dhe të dielën ora 10:30. S’do të mungoj as çiklizmi me Giro d’Italia, të shtunën ora 14:40, dhe ora 15:45, dhe Tour of California që fillon të dielën në ora 23:00. Mund të ndiqni edhe ndeshjet gjysmëfinale, të shtunën ora 16:00, dhe finale të dielën ora 14:00. S’do të mungojnë as sportet automobilistike, futbolli australian, dhe volejbolli. Për më shumë informata vizitoni faqen zyrtare të EuroSport.

 

 

TV Kolumna Ditore përgatitet nga Luan Morina

 

 

E premte – 13 maj 2011

RTK

20:25 Serial: Shtëpia ime ep.13

21:00 Debat

22:10 In&Out

23:00 Lajme

23:15 Projeksioni

 

KTV

20:00 VIP Shpija 2

22:15 Sinkro Cinema

22:30 VideoFesti Muziko – Intervista

23:00 Interaktiv

 

RTV21

20:00 Serial: Ihlamurlar Altinda

21:20 Standardi ynë

22:00 Ditari

22:45 Serial: Favoritja

 

TV Klan

20:05 Kutia

21:00 Njerëz të humbur

23:00 Lajme

23:35 Serial – CSI:NY ep.113

 

Top Channel

20:05 Fiks Fare

20:45 ?

22:30 Lajme

23:10 Serial

 

Vizion Plus

19:40 DWTS – përmbledhja

20:00 Telenovelë – Tereza

21:00 Zonë e lirë

 

——————–

E shtunë –14 maj 2011

RTK

20:20 Serial: Qyteti pa lumë ep.13

21:00 Eurovizioni 2011 – Finalja

 

KTV

19:30 Automen

20:00 VideoFesti Muziko – Intervista

20:30 SinkroCinema (14+)

21:00 Film: In Good Company

23:00 Lajme

23:15 Film: Dirty Love (18+)

 

RTV21

20:00 Film

22:00 21 Minuta

22:40 Seriali: Twin Peaks

 

TV Klan

20:30 Gjeniu i vogël 4 – nata 6

23:00 Lajme

23:30 Serial: Ligj dhe Rregull:SVU ep.63

 

Top Channel

20:15 Vetem per te qeshur

20:45 Film:

23:20 Lajme

23:55 Film:

 

Vizion Plus

19:30 DWTS – përmbledhja

20:10 Mos e beso po deshe

21:00 Histori Dashurie

23:00 Debat

 

——————–

 

E diel – 15 maj 2011

RTK

20:10 Serial: Familja Moderne

21:00 Drejtësia në Kosovë

22:00 AS

23:00 Lajme

 

KTV

19:30 Një moto për foto

20:00 VideoFesti Muziko – Intervista

20:30 SinkroCinema (14+)

21:00 Futboll: Barcelona – Deportivo La Coruna

23:00 Lajmet

23:15 Sporti Total

00:00 Film: Shoot ‘em Up (18+)

 

RTV21

19:00 Diçka po zihet

20:00 RelaX

22:00 21 Minuta

22:30 2 me 1

 

TV Klan

20:05 Serial: Heronjtë ep. 56

21:00 Histori me zhurmues

23:00 Lajme

23:35 Serial: House ep. 61

 

Top Channel

20:15 Exclusive

20:45 Portokalli

22:55 Lajme

 

Vizion Plus

19:50 Serial: Regenesis

21:00 Apartamenti 2XL

23:00 Lajmet

23:30 Dancing Forum

 

 

 

 

 

Read Full Post »

KTV transmetoi futboll dhe më pas serialin Binbir Gece. Rubikon pa kravatë do të transmetohet sonte, e jo ashtu siç lajmërova për dje. RTV21 pati një natë “turke” me serialin Ihlamurlar Altinda dhe më pas emisionin Me shqiptarët e Turqisë. RTK pati programe aktualitetesh, ndërsa kanalet shqiptare të gjitha më në fund patën program origjinal. 100 Milionë ishte në Top Channel, ndërsa seriale në Klan TV.

Sonte do të rikthehen Opinion dhe Top Story që të debatojnë për zgjedhjet, ndërsa Vizion Plus do të transmetoj Dancing with the Stars. KTV sjell Rubikon pa kravatë, dhe më pas Binbir Gece. RTK në ora 21:00 do të transmetoj mbledhjen e Këshillit të Sigurimit që debaton për Kosovën, pas episodit të 13të të Lagjja e Re që transmetohet në ora 20:15. Jeta në Kosovë është në program në ora 23:15 pas edicionit të lajmeve. RTV21 sjell serialin Ihlamurlar Altinda dhe pas lajmeve emisionin Argumenti Plus.

 

Film Autor në ora 21:30 shfaq filmin Changeling me Angelina Jolie në rolin kryesor që i solli nominim për Oskar, ndërsa në Film Hits mund të shihni filmin Youth in Revolt (Rini Rebele) me Michael Chera, Ray Liotta, ePortia Doubleday, Jean Smart dhe Zach Galifianakis në rolet kryesore. Në T Channel mund të shihni emisionin Zhou Shou.

Tring Super në ora 21:00 shfaq filmin Man of War (Njeriu i luftës) me Aksel Hennie dhe Agnes Kittelsen,, ndërsa në Tring Life në ora 21:15 shfaqet filmi Invicible (I dërguari) me Billy Zane, dhe Byron Mann në rolet kryesore.

TV Kolumna Ditore përgatitet nga Luan Morina

 

E enjte, 12 maj2011

RTK

20:20 Lagjja e re ep.13

21:00 Këshilli i Sigurimit – drejtpërdrejt

22:30 Kult

23:00 Lajme

23:15 Jeta në Kosovë

 

KTV

19:45 VIP Shpija

20:15 Rubikon

21:15 Serial: Binbir Gece

22:00 Taxi Show

 

RTV21

20:00 Serial: Nën hijen e blinajes

21:20 Zoom

22:00 Lajme

22:45 Argumenti Plus

23:45 Serial: Favoritja

 

——————–

 

TV Klan

20:05 Kutia

21:00 Opinion

23:00 Lajme

23:35 Serial: Ligj dhe Rregull: SVU

 

Top Channel

20:15 Fiks Fare

21:00 Top Story

22:30 Lajme

23:00 Top Show

 

Vizion Plus

19:40 Dokumentar

20:00 Teresa – telenovelë

21:00 Dancing with the Stars

23:00 Lajmet

23:30 Inside – Reprizë

Read Full Post »

?Nga kjo e enjte, Telekomanda do t’u sjell rubrikën javore me të rejat e fundit nga unaza e Klarkut, si quhet ndryshe lokacioni ku gjenden satelitët në qiell.

Këtë javë ndryshime ka patur në pakon CanalSat. Ka filluar të transmetoj një kanal i ri, TV Festival në frekuencën 1895.00MHz, pol.V SR:27500 FEC:3/4 në Astra 19.2 shkallë në lindje.

Në 45 shkallë në lindje, kanalet në frekuencën 11632.00MHz, pol.V (DVB-S2 SR:30000 FEC:3/4) kanë ndryshuar Symbol Rate që tashmë është 30000. Gjithashtu në këtë frekuencë në kuadër të pakos bullgare Vivacom kanë filluar edhe tri kanale të reja, Evrokom, Fiesta TV, dhe EKids.

Në pakon polake në Hotbird ka filluar kanali i ri muzikor, MTV Rocks i koduar në sistemin Mediaguard 3 & Nagravision 3. Transmeton në frekuencën 10892.00MHz, pol.H SR:27500 FEC:3/4 SID:4810 PID:169/312.

ZDF Kultur  ka zëvendësuar ZDF Theaterkanal në 11953.50MHz, pol.H SR:27500 FEC:3/4. Do të sjell format të ri të programacionit ndërsa transmeton në formatin 16/9.

Në Atlantic Bird 1 në 12.5 shkallë në perëndim ka filluar të transmetoj kanali Eurosport 3D. Pra do të jetë një ekspansion për kanalin sportiv mbarë evropian që në këtë format ofrohet për abonuesit e Cyfra+ dhe Sky Italia. Transmeton në 11131.00MHz, pol.V SR:11800 FEC:2/3 SID:13061 PID:3000[MPEG-4] i koduar në Mediaguard 3 & Nagravision 3 & Viaccess 4.0 & VideoGuard.

 

Më shumë informata ditore mund të gjeni në uebfaqen mike të Telekomandas, KingofSat.net që ka edhe versionin e përkthyer në gjuhën shqipe në http://sq.kingofsat.net/

Read Full Post »

TV Amerikane 2-8 maj 2011

US TV – Weekly Ratings May 02, 2011

CBS dhe Fox përsëri ndanë lidershipin e kanaleve më të shikuara javën e kaluar, 2-8 maj në SHBA. CBS dominoi në ekonomitë familjare dhe numrin total mesatar të shikuesve, ndërsa Fox ishte i pari në shikueshmëri tek tri grupet kryesore demografike. ABC u rendit e dyta në tri kategoritë kryesore që është hera e parë që pas finales së edicionit të kaluar të Dancing with the Stars me 15 nëntor, dhe shpërndarjes së çmimeve Oskar. NBC u rendit e katërta, ndërsa si zakonisht CW ishte në pozitën e pestë.

Gjatë kësaj jave The Amazing Race përfundoi sezonin me një audiencë prej 8.97 milionë shikuesve duke u renditur në pozitën e 26, ndërsa Brothers and Sisters mbylli sezonin me 7.18 milionë shikues, e 37ta në listën e programeve më të shikuara gjatë javës. Të dyja pritet të rikthehen sezonin e ardhshëm, përderisa flitet se Brothers & Sisters (e transmetuar në Digi Plus) do të ketë 13 episode për të përmbyllur ciklin prej 6 sezonave.

Në ngjarjet sportive, ndeshja Boston – Miami, e vlefshme për përfundimtare në NBA solli 8.20 milionë shikues në ABC të dielën, e renditur e 31ta në listën e programeve më të shikuara gjatë javës.

 

 

Më poshtë do të gjeni shifrat në kategoritë kyçe për javën e kaluar 02-08 maj 2011 në televizionet amerikane:

-Shtëpitë:
CBS: 6.2 rating/10 share, ABC: 5.8/10, Fox: 4.9/8, NBC: 3.6/6, CW: 1.1/2
-Shikues në total:
CBS: 10.00 milionë, ABC: 9.09, Fox:8.44, NBC: 5.73, CW: 1.71

-Të rriturit 18-49:
Fox: 2.8 rating/8 share, ABC: 2.5/7, CBS: 2.2/6, NBC: 2.0/6, CW: 0.8/2

– Të rriturit 25-54:
Fox: 3.3/9, ABC: 3.1/8, CBS: 3.1/8, NBC: 2.3/6, CW: 0.8/2

– Të rriturit 18-34:
Fox: 2.2/8, ABC: 1.9/6, NBC: 1.6/5, CBS: 1.4/5, CW: 0.8/3

 

Top 30 emisionet:

– Shikues në total:

Dancing with the Stars – e hënë (ABC): 21.40 million, American Idol – e enjte (Fox): 21.29, American Idol – e merkurë (Fox): 21.14, NCIS (CBS): 17.87, Dancing with the Stars Results Show (ABC): 16.06, NCIS: Los Angeles (CBS): 14.15, 60 Minutes (CBS): 14.10, The Mentalist (CBS): 14.00, The Voice (NBC): 12.58, The Good Wife (ABC): 12.38, Survivor: Redemption Island (CBS): 10.99, Criminal Minds (CBS): 12.90, Castle (ABC): 12.11, Bones (Fox): 10.94, CSI (CBS): 10.67, The Big Bang Theory (CBS): 10.50, Blue Bloods (CBS): 10.37, Body of Proof (ABC): 10.23, Grey’s Anatomy (ABC): 10.11, Desperate Housewives (ABC): 10.00, Modern Family (ABC): 9.90, CSI: Miami (CBS): 9.85, Hawaii Five-O (CBS): 9.83, Dancing with the Stars Recap (ABC): 9.38, The Amazing Race (CBS, season finale: 8.97), Glee (Fox): 8.85, Criminal Minds: Suspect Behavior (CBS): 8.83, House (Fox): 8.57, Law & Order: SVU (NBC): 8.53

 

– Të rriturit 18-49:

American Idol – e merkurë (Fox): 6.6 rating/19 share, American Idol – e enjte (Fox): 6.3/20, The Voice (NBC): 5.7/15, Dancing with the Stars – e hënë (ABC): 4.5/12, Modern Family (ABC): 3.9/10, NCIS (CBS) dhe Glee (Fox): 3.7/11 secila, Grey’s Anatomy (ABC) dhe The Office (NBC): 3.5/10 secila, NBA Playoffs (ABC): 3.4/12, Family Guy (Fox): 3.3/ 8, The Big Bang Theory (CBS): 3.2/11, Bones (Fox): 3.2/ 9, Criminal Minds (CBS): 3.2/ 8, Survivor: Redemption Island (CBS): 3.1/ 9, Dancing with the Stars Results Show (ABC): 3.0/ 8, House (Fox): 2.9/ 8 Castle (ABC), NCIS: Los Angeles (CBS) dhe Desperate Housewives (ABC): 2.9/ 7 secila How I Met Your Mother (CBS): 2.8/ 8, The Biggest Loser (NBC): 2.7/ 8, The Mentalist (CBS): 2.7/ 7, Law & Order: SVU (NBC) dhe The Amazing Race (CBS, season finale): 2.6/ 7 secila, The Simpsons (Fox): 2.5/ 8, Parks and Recreation (NBC): 2.5/ 7, Hawaii Five-O (CBS): 2.5/ 6, Mike & Molly (CBS), The Good Wife (CBS) dhe Breaking In (Fox): 2.4/ 6 secila

 

Kanalet kabllore

– Shikues në total:
TNT: 4.02 milionë, USA: 2.59, Disney: 2.35, Fox News: 2.27, History: 1.89, ESPN: 1.71, Nick at Nite and FX: 1.37 secili, Adult Swim: 1.32, TBS: 1.16

– Të rriturit 18-49:
TNT: 2.16 milionë, USA: 982,000, ESPN: 877,000, History: 824,000, FX: 670,000, TBS: 631,000, Adult Swim: 619,000, Discovery: 579,000, VS: 576,000, Comedy Central: 544,000
– Të rriturit 25-54:
TNT: 2.01 milionë, USA: 1.05 million, History: 921,000, ESPN: 806,000, FX: 684,000, Discovery: 610,000, VS: 581,000, Fox News: 577,000, TBS: 563,000, A&E: 533,000

– Të rriturit 18-34:
TNT: 1.18 milionë, ESPN: 462,000, USA: 429,000, MTV: 421,000, Adult Swim: 403,000, Comedy Central: 363,000, TBS: 355,000, History: 344,000, FX: 299,000, Discovery: 278,000

 

* Numri i shikuesve tregon mesataren e shikuesve që kanë shikuar emisionin respektiv gjatë transmetimit të tij.

Rating tregon përqindjen nga totali i shikuesve potencial. Share tregon përqindjen e numrit të shikuesve të cilët kanë shikuar televizion në të njëjtën kohë të shfaqjes së emisionit, thjesht numrin e shikuesve që kanë patur televizorin dhezur në atë moment.

Të gjitha të dhënat janë shifra zyrtare të përgatitura dhe publikuara nga Nielsen.

Read Full Post »

Nata e parë e gjysmëfinaleve të Eurovisionit mbrëmë. Shqipëria u mënjanua edhe pse ishte një performancë solide, por megjithatë nuk më mbushi mendjen as mua as votuesve se meritonte të kualifikohet në finale. Në përgjithësi të gjithë finalistët merituan finalen si me shfaqjen e tyre si me cilësinë e këngës, një gërshetim i të dyjave do të sjell edhe fituesin e këtij edicioni të shtunën mbrëma. SuperSport pati futboll, ashtu siç pati edhe KTV prej orës 22:00. Kanalet shqiptare ishin të dominuara nga politika, edhe mbrëmë, ndërsa tek Ihlamurlar Altinda Filizja u kthye në shtëpi e sigurte me Xhanin, megjithëse Xhemi vazhdon të jetë akoma në arrati.

 

Sonte RTK shfaq emisionet speciale të së mërkurës, intervistë me Christopher Dell nëse s’gaboj, Zëri ynë, Pro et Contra, Gruaja Sot, dhe pas Lajmeve intervistë. Rubikon ka edicion special. Adriatik Kelmendi do të intervistojë kësaj radhe banorët e VIP Shpija 2, dhe mezi pres se si do të jenë të gjendje t’i përgjigjen atij. Më pëlqejnë këto edicionet e Rubikon pa kravatë, na largon nga politika dhe na fut në disa fusha më argëtuese! Më pas vazhdon BinBir Gece dhe Top Koha Music.

RTV21 në intervistën Sy me sy mysafirë ka Piter Feith, ndërsa vazhdon seriali Ihlamurlar Altinda.

Kanalet shqiptare kanë seriale amerikane në skedulin e tyre, nëse nuk vazhdojnë akoma të shfaqin emisione politike. As futbolli s’do të mungojë sonte në kanalet SuperSport me Kupën e Italisë, dhe kampionatin francez e spanjoll.

TV Kolumna Ditore përgatitet nga Luan Morina

 

Skema programore

E mërkurë – 11 maj 2011

RTK

20:20 Speciale

20:55 Zëri ynë

21:20 Aktualitetet

21:50 Pro et Contra

22:25 Gruaja sot

23:00 Lajme

23:20 Intervistë me Besa Imamim

 

KTV

19:45 VIPShpija2 –përmbledhja

20:15 Rubikon pa kravatë – VIPShpija speciale

21:15 Serial: Binbir Gece

22:00 Top Koha Music

23:00 Interaktiv

 

RTV21

20:00 Serial: Ihlamurlar altinda

21:20 Me shqiptarët e Turqisë

22:00 21 Minuta

22:45 Serial: Roman Mysteries

——————–

 

TV Klan

20:10 Kutia

21:05 Serial – CSI:NY ep.113

22:00 Lajme

22:30 Opinion

 

Top Channel

20:05 Fiks Fare

20:40 Serial: Desperate Housewives

21:45 Top Story

22:30 Lajme

23:05 Top Show

 

Vizion Plus

19:40 Dancing with the Stars – përmbledhja

20:00 Tereza – telenovelë

21:00 Debat

23:00 Lajmet

23:40 Dancing with the Stars – përmbledhja

 

Read Full Post »

Kafeneja Jonë i ishte dedikuar plotësisht Ditës së Evropës, dhe nuk ishte befasi pasi që edhe më parë kanë patur bashkëpunim me Eulex-in. Një episod solid, jo kushedi se sa komik, por megjithatë ishte në nivel. Më pas Milioneri erdhi pak më ndryshe. Shumë më pëlqen dhe e përkrahi idenë e Junior Milioner pasi është një ndër mënyrat e pakta për të nxitur mësimin tek shkollarët, t’u tregojmë se dituria bën punë diku. Dy garues të mirë mbrëmë, por kuptohet të rinj dhe bën aq sa mundën. KTV shfaqi koncert nga Dam Festivali, RTV21 pati Kabare, ndërsa i vetmi kanal që i mbeti skedulit të zakonshëm, origjinal, tek kanalet shqiptare ishte Klan TV, përderisa të tjerat kishin krejt lajme për zgjedhjet.

 

Sonte fillon Eurovizioni me gjysmëfinalen e parë. Në mesin e 19 performuesve, Shqipëria paraqitet e treta në radhë. Fillon në ora 21:00, ndërsa transmetohet në RTK dhe TVSh. Kanalet tjera kanë skedulin e zakontë, që sonte në mungesë të Champions, do të jetë pak më i varfër. Kanalet shqiptare mund të kenë emisione politike përsëri, ndërsa KTV ka Rubikon dhe serialin Binbir Gece, ndërsa ngjashëm është edhe RTV21 me Ihlamurlar Altinda dhe emisionin Sy me Sy.

 

Megjithatë edhe në mungesë të Champions League, futbolli s’do të mungoj. SuperSport transmeton xhiron e 36 të La Liga, Real Madrid – Getafe (21:00), gjysmëfinalen e Kupës së Italisë, Palermo – Milan (20:45), ligën franceze në SuperSport 4 dhe SS5, ndërsa gjatë gjithë ditës në SS3 mund të ndiqni ATP turneun e tenisit nga Roma. Edhe tenistet janë në Romë këtë javë për turneun e tyre WTA, ndërsa transmetimet mund ti shihni në EuroSport, ashtu siç mund të shihni edhe garën çiklistike Giro d’Italia. Edhe Tring Sport sonte transmeton futboll. Është Premier Liga angleze me ndeshjen derbi, Manchester City – Tottenham Hotspur, duke filluar në ora 20:45.

 

Në Digitalb, në Film Hist në ora 21:00 mund të shihni filmin triller Cloverfield, ndërsa në Film Dramë filmin The Virgin Suicide me Kirsten Dunst dhe Josh Harnett në rolet kryesore në regjinë e Sophia Coppola.

TV Kolumna Ditore përgatitet nga Luan Morina

 

Skema programore

E martë – 10 maj 2011

RTK

20:20 Muzikë

20:55 Kënga e Eurovizionit 2011 – Gjysmëfinalja e parë

23:00 Lajme

23:20 Pa rrotlla

 

KTV

19:45 VIPShpija2 –përmbledhja

20:15 Rubikon

21:15 Serial: Binbir Gece

22:00 Anima

23:00 Interaktiv

 

RTV21

20:00 Serial: Ihlamurlar altinda

21:20 Sy me sy

22:00 21 Minuta

22:45 Serial: Favoritja

——————–

 

TV Klan

20:10 Kutia

21:05 Serial – CSI:NY ep.112

22:00 Lajme

22:30 Opinion

 

Top Channel

20:05 Fiks Fare

20:40 Kuiz: 100 milionë

21:45 Top Story

22:30 Lajme

23:05 Top Show

 

Vizion Plus

19:40 Dancing with the Stars – përmbledhja

20:00 Tereza – telenovelë

21:00 Serial: Ghost Whisperer

22:00 Inside

23:00 Debat

 

 

 

Read Full Post »

Older Posts »